Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„̨̇ ” „Księżniczka i Fangirl”, czyli powrót do Exc…

2 min read

„̨̇ ”

„Księżniczka i Fangirl”, czyli powrót do ExcelsiConu i fandomu filmu Starfield.

Tym razem poznajemy życie Jess, która gra Amarę. Niestety jej życie jako gwiazda i aktorka nie jest wcale szczęśliwe. Jess widzi w tym fandomie same negatywne aspekty. Chce zakończyć swoją rolę, jednak jak się okazuje, producenci przewidują dalsze losy jej bohaterki. Przez fanów filmu jest obrażana, poniżana, wyśmiewana oraz nie ma szans na inne role w innych filmach.

Drugą główną bohaterką jest Imogen, która wyglądem przypomina Jess. Bohaterki różnią się całkowicie charakterem. Imogen jest osobą, która w siebie nie wierzy. Nie widzi w sobie nic wyjątkowego. W końcu dostaje okazję poczuć się docenianą. Jess i Imogen zamieniają się miejscami. Ta zamiana jest dla obu dziewczyn korzystna.

Książka pokazuje tutaj wiele negatywnych aspektów fandomu z jakimi muszą żyć aktorzy. Fani zawsze myślą, że ich życie jest idealne i piękne. Na przykładzie Jess widać, jak wiele rzeczy musi poświecić i ile przykrych komentarzy musi wytrzymać aby być tam gdzie jest. Dzięki zamianie poznaje jednak tą drugą stronę fandomu i zaczyna ją lubić.

Imogen czuje się dzięki tej zamianie bardziej doceniana. Ta zmiana wpłynęła również na jej charakter, ponieważ zrozumiała, że taka jaka jest, jest wspaniała i wyjątkowa. Wcześniej nie widziała swoich pozytywów.

Książka jest dobrą książka dla każdego fana jakiegoś filmu, serialu. Jest to idealna książka dla członka fandomu.
Dobrze się przy niej bawiłam, odpoczęłam. Jednak będę szczera i powiem, że pierwsza cześć bardziej mi się podobała. Bardziej zżyłam się z tamtymi bohaterami i z przejęciem obserwowałam ich losy. Tutaj niestety niektóre wydarzenia były nieprawdopodobne.
.
.
.