Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ̨̇ ” Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów baj…

2 min read

„ ̨̇ ”

Pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów bajek o księżniczkach!
Lottie od dzieciństwa marzy, aby zostać księżniczką i to właśnie w nowej szkole, Rosewood, jej marzenia się spełniają. W szkole krąży plotka, że w ty roku swoją edukację rozpoczęła księżniczka Maradawii. Przez jej dziwaczne nazwisko -Pumpkin – jej znajomi zaczynają podejrzewać, że to właśnie ona jest sławną „księżniczką incognito” Jak się jednak okazuje, to współlokatorka Lottie jest prawdziwą księżniczką.

Książka o rodzinie, przyjaźni oraz lojalności. Dziewczyny na początku nie potrafią się porozumieć, ale z czasem stają się najlepszymi przyjaciółkami. Gdy Ellie dowiaduje się, że niektórzy uważają Lottie za księżniczkę, postanawia wykorzystać okazję. Lottie ma udawać przed szkołą a nawet przed całym światem, że jest księżniczką Maradawii, o czym przez całe życie marzyła, a Ellie będzie mogła prowadzić spokojne życie. Marzenia obydwóch dziewczyn się spełniają.
Lottie czeka wiele lekcji, jednak się nie poddaje. W ich planie pomaga im Jamie, który jest partyzanem księżniczki, dbającym od urodzenia o jej bezpieczeństwo.
Bohaterki to dwa przeciwieństwa. Lottie jest spokojna, poukładana, nie lubiąca łamać zasad, natomiast Ellie to wybuchowa, nastrojowa, nie przestrzegająca zasad dziewczyna. Często towarzyszą jej również huśtawki nastrojów.
Książka pięknie opisuje relację przyjaźni. Dziewczyny nie mają miedzy sobą sekretów, wzajemnie się wspierają i są w stanie poświęcić życie dla przyjaciółki.
Autorka w cudowny sposób wykreowała świat oraz szkołę. Przez całą historię mamy akcję i wydarzenia, które przyciągają czytelnika do dalszego czytania. Historia jest bardzo słodka i bajkowa. Więc jeśli lubicie takie klimaty to musicie po nią sięgnąć!
Q: Lubicie książki o księżniczkach? 😊
.
.
.