Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ́ ̨̇” Po paru latach od wydania ostatniej częśc…

2 min read

„ ́ ̨̇”

Po paru latach od wydania ostatniej części trylogii Igrzysk Śmierci autorka zaskakuje nas prequelem, który przedstawia młodzieńcze lata prezydenta Snowa.
Historia rozpoczyna się w momencie, kiedy Snow jest w ostatniej klasie Akademi i widzi swoją przyszłość na Uniwersytecie. Staje się mentorem Lucy Grey podczas dziesiątych Głodowych Igrzysk. Między nimi zaczyna się jednak rodzić uczucie, które posuwa go do czynów przeciwko Prawu.
Historia pokazuje jakie Snow miał trudne dzieciństwo i dlaczego, pod niektórymi względami, postępował tak a nie inaczej.
Na początku bardzo polubiłam odwagę Snowa. Kierowała nim ambicja. Chciał być najlepszy. Zawsze robił i mówił to co było dobre i co się od niego oczekiwało. W tych czasach potrafił jednak rozróżnić dobro od zła. Pod koniec książki jego charakter się całkowicie zmienił. Miały na to oczywiście wpływ ludzie oraz otoczenie. Stał się okrutnym człowiekiem, który zmodernizował Głodowe Igrzyska. Morderstwo nie stanowiło więcej dla niego żadnego problemu. Potrafił kłamać i manipulować ludźmi aby dostać to, co chciał.

Ważną rolę w jego życiu odegrała również jego trybutka Lucy Grey. Była to osoba, która jako jedyna miała na niego pozytywny wpływ. To również ta bohaterka wprowadziła piosenki i melodie w historię. Moim zdaniem książka pokazuje, że nawet jeśli otaczają cię sami źli ludzie i wydarzenia, to możesz wyrosną na dobrego człowieka. Takim przykładem jest właśnie przyjaciel Snowa. Sam Snow jednak się poddał i podporządkował autodestrukcji.
.
.
.