Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ̷” Książka przepełniona feminizmem, siłą kobiet oraz ich wspó…

2 min read

„ ̷”
Książka przepełniona feminizmem, siłą kobiet oraz ich wspólną walką. Autorka pokazuje siłę płci żeńskiej ale również jej minusy. Nie idealizuje kobiet ale nie potępia też mężczyzn. Każdy bohater jest postacią indywidualną i tylko za jego zachowania można go oceniać.
Główną bohaterką jest cicha Greer Kadetsky, która w dość nietypowy sposób poznaje Faith Frank – ikonę feminizmu. Ta kobieta staje się dla niej wzorem do naśladowania, ideałem i autorytetem. Wszystko co robi, robi z myślą o niej. I to mi w tej powieści nie pasowało. Książka miała pokazać siłę kobiet, a nie uległość w hierarchii. Głowna bohaterka jadła dla niej mięso, nawet jeśli była wegetarianką. To nie pasuje do silnej kobiety, która walczy o swoje prawa.
Akcja książki nie toczy się w szybkim tempie, ale to również nie o nią w niej chodzi. Głównym wątkiem jest treść. Głównymi tematami są podążanie za autorytetem, feminizm, własny rozwój osobisty, kobieca jedność oraz zmiany w życiu człowieka wynikające z wieku oraz niekontrolowanych sytuacji.
Główną bohaterkę spotyka wiele przeróżnych sytuacji z którymi musi sobie poradzić. Na naszych oczach uczy się i staje się prawdziwą kobietą walczącą o swoje prawa. Chociaż popełniła wiele błędów to pod koniec jednak wyszła na dobrą drogę. Zostawiła za sobą osoby, które nie wpływały na nią dobrze i się rozkwitła.
Ta powieść nie jest zwykłą powieścią. Zdecydowanie jest inna od wielu jakie czytałam. Główni bohaterowie mają bardzo różne podejścia i na pewno nie takie o jakim marzy przeciętny człowiek.
Jeśli macie ochotę przeczytać nietypową, feministyczną powieść to ta pozycja jest dla was. Jeśli ktoś chce się bardziej zagłębić w tematykę feminizmu to jest to idealna pozycja.
.
.
.

1 thought on “„ ̷” Książka przepełniona feminizmem, siłą kobiet oraz ich wspó…

Comments are closed.