Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ́ ́” Amihan żyje wraz ze swoją matką na wyspie Cu…

2 min read

„ ́ ́”

Amihan żyje wraz ze swoją matką na wyspie Culion, na wyspie trędowatych. Dwunastoletnia bohaterka nie jest chora, jednak to z powodu jej matka tam się znajduje. Dziewczyna nie wie jak wygląda normalne życie poza wyspą, ponieważ tam się urodziła.

Cudowna historia, jedyna w swoim rodzaju. Byłam tą książką tak zafascynowana, że nie potrafiłam się od niej oderwać.
Książka niesie ze sobą bardzo ważną naukę – nie powinno się bać osób chorych na trąd i omijać ich szerokim łukiem. Trąd w ten sposób nie przeniesie się na inną osobę, a osoby Dotknięte potrzebują pomocy, ponieważ nie potrafią sobie sami poradzić. Z czasem ich choroba postępuje i nawet zwykłe czynności są dla nich trudne.
Bohaterka jest wychowywana przez swoją matkę i pokazuje wszystkim, że nie ma się czego bać. Mimo, że żyje razem z nią, dotyka ją, myje to ona jednak nie jest chora. Dziewczyna jak na swój młody wiek jest bardzo mądra. Gdy pojawia się w sierocińcu jest bardzo cicha i nieśmiała, ponieważ nigdy nie miała styczności z innymi dziećmi. Na szczęście znajduje przyjaciół takich jak Mari i Kidlatem.
Pan Zamora to bardzo ważna postać, pokazuje jak osoby przewrażliwione na temat higieny oraz tej choroby niszczą życie Dotkniętym. On nawet dezynfekuje biurko, które zostało tknięte przez naszą bohaterkę, która nie jest na tą chorobę chora. Jemu nie idzie wmówić do rozsądku, ma swoje przekonania ale przez to widzimy na przestrzeni książki jak bardzo upada.
Motyle na okładce nawiązują również do historii w książce, Pan Zamora jest naukowcem w tej dziedzinie ale również motyle są bardzo ważnym elementem życia rodziców bohaterki a w późniejszych latach również jej.
.
.
.

1 thought on “„ ́ ́” Amihan żyje wraz ze swoją matką na wyspie Cu…

Comments are closed.