Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Co aktualnie czytacie? „ ́́” Z twórczością Adama S…

2 min read

Co aktualnie czytacie? 🥰

„ ́́”

Z twórczością Adama Silvera spotkałam się tylko raz i to w książce „Nasz ostatni dzień”. I niestety wolę go w tej odsłonie niż w fantastyce.

Na wielki plus zasługuje na pewno słowniczek, który wydawnictwo dało z przodu książki i w ten sposób mogliśmy sobie już przyswoić istoty oraz niektóre przedmioty z historii, bo w trakcie książki autor tego nie wyjaśnia. Jesteśmy od razu bombardowani akcją.

Do połowy książki byłam nią zaintrygowana i pierwszy zwrot akcji albo był naprawdę ciekawy, chociaż mam kilka argumentów, dlaczego mogłoby to być nieprawdopodobne. Ale im dalej tym było gorzej.

Nie potrafiłam się wcale wciągnąć. Było również bardzo wiele bohaterów, którzy tak naprawdę zostali wprowadzenie w jednym momencie a nie stopniowo. To niestety powodowało, że na początku nie potrafiłam się połapać kto do jakiej grupy należy i jakie ma moce.

Główni bohaterowie, Emil oraz Brighton, byli moim zdaniem denerwujący. Na początku Emil był w porządku i go lubiłam, ale pod koniec nie potrafiłam go już znieść.

Podobał mi się jednak pomysł autora. Mamy tutaj magię, która odbywa się w normalnym rzeczywistym świecie z mediami społecznościowymi. A istoty które posiadają moc, są tak naprawdę sławni. Ludzie są normalni, bez jakichkolwiek mocy tylko niektórzy z nich się wyróżniają. Ale to by było na tyle z plusami.
.
.
.

5 thoughts on “Co aktualnie czytacie? „ ́́” Z twórczością Adama S…

  1. Bardzo podobało mi sie polaczenie swiata terazniejszego i swiata magii oraz magicznych stworzen. Bardzo pomocny byl slowniczek (umieszczony na piczatku ksiazki), ktory znacznie ulatwia odbior lektury.

Comments are closed.