Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ Historia w książce jest opowiadana z różnych perspektyw, jednak głów…

2 min read


Historia w książce jest opowiadana z różnych perspektyw, jednak głównym bohaterem jest ON. Poznajemy jego uczucia oraz myśli na temat związków, przyjaźni damsko-męskich, życia.
Książka skłania do refleksji nad własnym życiem oraz przemyśleń własnych decyzji.
Autor pokazuje krytyczny obraz dzisiejszego pokolenia, które chce wszystko na już, w tym momencie, narcystycznym i egoistycznym. Człowiek nie patrzy na to jak czują się inni, myśli tylko i wyłącznie o swoich własnych potrzebach. Nie zwraca uwagi na to, czy swoim zachowaniem zrani bliskie mu osoby, wygoda jest dla niego najważniejsza.
Jesteśmy pokoleniem IKEA, która patrzy tylko na zewnętrzne aspekty a nie to co człowiek ma wewnątrz. Człowiek żyje na Facebooku, Instagramie, Tinderze i innych mediach społecznościowych mając mało styczności z światem zewnętrznym. Mamy wirtualny kontakt ze swoimi znajomymi, ale tak naprawdę odsetek ludzi samotnych oraz mających stany depresyjne nigdy nie był większy.
Człowiek żyje pod stałą presją. Ciągle musi się rozwijać, być lepszy, mądrzejszy, piękniejszy, bogatszy, zabawniejszy aby ludzie nim nie gardzili a go zaakceptowali. Ludzie szukają dowartościowania właśnie na portalach społecznościowych i randkowych. Walczą o każdy like, komentarz. Ale co to da prawdziwemu życiu? Nic. Nie staniemy się dzięki temu szczęśliwsi. Człowiek staje się emocjonalnym zombie, które jest pozbawione jakichkolwiek emocji i ludzkich odczuć.
Jedynym minusem były dla mnie sceny erotyczne. Pokazywały, że kobieta powinna być uległa mężczyźnie, to on ma władzę. Chociaż z dialogów bohaterów można wyciągnąć, że kobietę powinno się szanować, osoby w relacji powinny być sobie równe, to gdy dochodzi co do czego, to tego niestety nie było widać. Zraził mnie trochę początek tej książki, gdzie główny bohater opisywał, że kobieta nie oczekuje od partnera romantyzmu i czułości. Z tym się nie zgodzę. Ale im dalej tym było lepiej. .