Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„” Hollis to dziewczyna, która od dzieciństwa mieszka w zamk…

2 min read

„”

Hollis to dziewczyna, która od dzieciństwa mieszka w zamku, wśród arystokracji, króla i dziewczyn, które o niego zabiegają. Ostatnie wydarzenia wskazują jednak, że to ona zostanie wybranką króla i w najbliższym czasie zostanie jego królową i żoną. Na początku nie potrafi uwierzyć w woje szczęście. Król wybrał właśnie nią, zwykłą dziewczynę spośród tak wielu pięknych i mądrych kandydatek. Z czasem jednak bohaterka zaczyna rozumieć, że korona i pozycja to nie wszystko. Miłość, szczęście oraz wzajemnie zrozumienie stają dla niej ważniejsze od królewskich przywilejów. Tego jednak nie uzyska przy boku króla lecz innego mężczyzny.

Książka w piękny sposób pokazuje przemianę młodej bohaterki. Na początku dziewczyna marzy tylko o miłości króla, klejnotach, pięknych strojach i nie zauważa słych stron przyszłego małżeństwa. Z czasem, dzięki nowym przyjaciołom, dziewczyna widzi, że stanie się tylko pionkiem w grze. Nie będzie mogła podejmować żadnych decyzji, będzie samotna. Jej jedynym zadaniem będzie wyglądanie pięknie u boku swojego małżonka. Ona nie chce takiej przyszłości. Nie chce małżeństwa, gdzie rodzi dzieci ale nie ma prawa decydować o ich losie.

Na początku widać miłość między Holly i królem, jednak już po kilku ich scenach czytelnik może stwierdzić, że to nie miłość a zwykłe zauroczenie. Dopiero gdy autorka pozna swojego wybranka serca widać, jak jej serce jest szczęśliwe.

To historia osadzona w dworskich klimatach. Książka nie pokazuje tylko pozytywów, jak to zazwyczaj jest w książkach, jednak również wiele spisków i negatywów z życia w zamku i bycia częścią rodziny królewskiej. Każdy obserwuje twój ruch aby zrzucić cię z pozycji na którą musisz sobie ciężko zapracować. .
.
.