Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Jak mija wam wieczór? Skończyłam dzisiaj rano czytać “Opowieści z Akademii Nocny…

2 min read

Jak mija wam wieczór?💗✨
Skończyłam dzisiaj rano czytać “Opowieści z Akademii Nocnych Łowców”. Jestem w tej książce po prostu zakochana. Na początku myślałam, że będzie to tylko o Simonie, który próbuje dostać się do świata Nocnych Łowców i odzyskać swoje wspomnienia o wszystkich swoich przyjaciołach. Myliłam się. Cassandra Clare dała swoim czytelnikom o wiele więcej. W tej książce pojawiło się wiele ciekawych opowieści, które podbiły moje serce. Moimi ulubionymi są opowieść o Jamsie Herondale i o pani z Jasnego Dworu – Nerissie. Mimo tego, że fearie nie są zbytnio dobre, to po tej opowieści moje zdanie się zmieniło. Kiedy ją przeczytałam, nie potrafiłam uwierzyć we własne oczy. Fearie na prawdę pięknie kochają i widać to na przykładzie lady Nerissy. Każdy kto był, jest bądź będzie w świecie Nocnych Łowców powinien dowiedzieć się o pięknych czynach jakie wykonała lady Nerissa.
Znalazło się tutaj o wiele więcej opowieści z dawnych czasów m.in opowieść Roberta Lighwooda o Kręgu, opowieści o dawnych Herondelach.
W książce tej spotkamy się również z młodymi Blackhornami (wszystkimi) i Emmą. Zobaczymy również ślub pewnej pary oraz przysięgę parabatai.
Przy końcówce płakałam, nie spodziewałam się aż takiego zwrotu akcji. Niestety nie zawsze w książkach będzie happy end.
W książce najbardziej przypadł mi to gustu jeden bohater – James Herondale. Jest on oczywiście pobocznym bohaterem ale według mnie, Cassandra mogła by napisać o niem kolejną książkę. Jego historia jest piękna i pouczająca. Cichy i nieśmiały chłopak ze sławnym ojcem próbuje odnaleźć się w Akademii, a później odkrywa sekret o samym sobie, wszyscy go omijają.
Czy ktoś kto czytał “Opowieści z Akademii Nocnych Lowców” i też polubił tak bardzo James’a Herondale? 💕
Zaczytanego wieczoru!📚💞
.
.
.
.

1 thought on “Jak mija wam wieczór? Skończyłam dzisiaj rano czytać “Opowieści z Akademii Nocny…

Comments are closed.