Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Jaką książkę polecilibyście przeczytać każdej osobie bez względu na wiek…

2 min read

Jaką książkę polecilibyście przeczytać każdej osobie bez względu na wiek? ☺️

„ ̷́ ”

Jeżeli szukacie książki, która wywołał u was silne emocje i która porusza ważne kwestie społeczne to musicie sięgnąć po najnowszą książkę Martyny Senator! Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego nastolatka!

Nina przechodzi bardzo trudny okres w swoim życiu. Jest cichą nastolatką, próbuje się nie wychylać i kocha ponad wszystko taniec. To właśnie jej pasja doprowadza do hejtu i prześladowań w szkole.

Kamil nie ma w swoim życiu łatwo. Musi dbać o swojego młodszego brata. Został z nimi tylko ojciec, który nie zwraca na nich uwagi. Pewnego dnia, staje w obronie dziewczyny, co doprowadza do tego, że również spotyka go gniew i nienawiść ze strony rówieśników. Ta sytuacja zbliża do siebie głównych bohaterów.

Jest to książka przepełniona bólem. To co młodzi ludzie muszą w dzisiejszych czasach w szkole przezywać jest czymś niewyobrażalnym a dzieje się naprawdę. I ten hejt, ta nienawiść może zrodzić się tylko z jednego małego błędu, złego słowa a ciągnie się później przez następne lata szkolne a czasami nawet i przez całe życie.

Takie zachowanie rówieśników, ale również niereagowanie pedagogów ma wielki wpływ na psychikę młodego człowieka. Coraz częściej spotykamy młode osoby z depresją, fobią społeczną a czasami takie zachowania prowadzą również do samobójstw.

Książka uświadamia czytelników, że młodzi ludzie cierpią w ciszy. Boją się odezwać, wychylić bo napastnik zwykle jest lubiany i nauczyciele stoją po stronie napastnika. Bohaterowie pokazują jednak, że nie warto się poddawać. Trzeba walczyć o sprawiedlowość i o lepsze życie dla siebie i innych prześladowanych.
.
.
.

2 thoughts on “Jaką książkę polecilibyście przeczytać każdej osobie bez względu na wiek…

Comments are closed.