Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Jakich wątków w książkach nie lubicie? „̨́ ”…

2 min read

Jakich wątków w książkach nie lubicie? 🙈

„̨́ ”

Harper przygotowuje się do wyjazdu do Paryża oraz obiecanego awansu. Okazuje się, że jej wyjazd zostaje przełożony o kilka tygodni i musi szukać nowego miejsca zamieszkania. Przez nieporozumienie ląduje w jednym mieszkaniu z Amerykaninem, ponieważ mają takie same nazwiska. Bohaterowie postanawiają przetrwać wspólnie te kilka tygodni w jednym mieszkaniu.

Fabuła książki wydawała się bardzo intrygująca i niektóre wątki były naprawdę dobrze poprowadzone. Główna bohaterka jest pracoholiczką. Całe dnie i noce spędza pracując. Wracając do domu z pracy, pracuje dalej. Nie ma czasu dla siebie, na odpoczynek, przyjaciół czy randki. Stara się o awans, który jak się okazuje, wcale nie jest taki pewny. Z czasem zauważa, że to co robi, nie jest dobre dla jej zdrowia fizycznego i psychicznego. Do tego przekonana musiała jednak dojść dzięki swojemu nowemu współlokatorowi i negatywnym wydarzeniom w pracy.

Relacja między dwójką bohaterów była dobrze rozprowadzona. To taka relacja hate to love. Już po pierwszym wspólnym spędzonym czasie bohaterowie zaczynają się lubić. Holden okazuje się dobrym współlokatorem oraz przyjacielem. Gotuje, sprząta, robi pranie a nawet opiekuje się nią gdy jest chora.

Minusem tej książki są moim zdaniem sceny i myśli erotyczne. Bohaterka próbuje nie myśleć o głównym bohaterze pod względem miłosnym, ponieważ za pare tygodni każdy wyjedzie do innego państwa. Mimo tego, bohaterka ciagle zwraca uwagę jego wygląd fizyczny. Drugim minusem jest epilog. Samo zakończenie i rozwiązanie problemu było dobrym pomysłem i też oczywistym. Epilog był jednak za bajkowy i szybki.
.
.
.