Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ” Jest to książka o marzeniach, sile, oraz upadku, po którym…

2 min read

„ ”

Jest to książka o marzeniach, sile, oraz upadku, po którym trzeba się podnieść i zawalczyć o swoją przyszłość i miłość.

Lena to dziewczyna, która od dzieciństwa jeździ na łyżwach i teraz ma możliwość zdobycia medalu na olimpiadzie. Łyżwiarstwo figurowe to jej miłość, oprócz występów i treningów dziewczyna tak na prawdę nie ma życia. Lenie udało się wraz ze swoim partnerem, który jest równocześnie jej chłopakiem, dostać na igrzyska w Pjongczangu. Dziewczyna jednak doznaje kontuzji, gdy podczas treningu partner zrzuca ją na lód. Jej świat przestaje istnieć. Jej tata przychodzi z pomocą i zapisuje ją na terpię do Lukiego. Dziewczyna okazuje się wsparciem również dla niego.
Historia w książce mi się spodobała. Autorka w idealny sposób ukazała świat sportowca. To nie są tylko występy, ładne stroje. Lena przez całe życie musiała wyrzekać się wielu, przyjemnych rzeczy. Nie przeżyła większości sytuacji, co nastolatki w jej wieku. Bohaterka nawet nie wie co znajduje się w jej mieście. Zna drogę tylko na lodowisko.
Relacja między Leną a Lukim przebiegła naturalnie. Bohaterzy byli dla siebie wzajemnym wsparciem, ponieważ każdy z nich przeżył swoją tragedię.
Związek Leny i!jej partnera był bardzo burzliwy i zbudowany tylko na jeździe figurowej. Jeśli główni bohaterowie nie byli na lodowisku, to w łóżku. Nigdzie nie wychodzili, z nikim się nie spotykali. Nie było w tym związku prawdziwej miłości.
Minusem tej książki są bardzo krótkie rozdziały, które oglądamy na przemian z perspektywy Leny i Lukiego. Rozdział trwa niekiedy niecałą kartkę i już zmienialiśmy bohatera.
Sama końcówka książki mi się nie podobała. Wydaje mi się, że autorka na siłę chciała to tak zakończyć, co jest minusem. .
.