Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

[ Kilka słów o ] Merit to dziewczyna, która mieszka wraz ze swoim ojcem, jego …

2 min read

[ Kilka słów o ]

Merit to dziewczyna, która mieszka wraz ze swoim ojcem, jego nową żoną, siostrą bliźniaczką, bratem oraz przyrodnim bratem w dawnym kościele. Jej biologiczna matka mieszka pod nimi, w piwnicy, nie wychodząc do cywilizacji. Każdy z członków rodziny skrywa swój własny sekret, o których dowiaduje się bohaterka. Ona sama ma swoją tajemnice: zakochała się w chłopaku siostry. Tylko ona zna tajemnice każdego z rodziny i powoli sobie z nimi nie radzi. Zamyka się w sobie, nie rozmawia z nikim, nie chodzi do szkoły ale nikt tego nie widzi. Podejmuje decyzję, która obraca ich życie do góry nogami. Może teraz zaczną się ze sobą otwarcie porozumiewać.
Każdy z bohaterów ma charakterystyczne i dziwne cechy, przez które stają się oni wyjątkowi. Napewno zapamiętam ich na długo. Jedynym bohaterem, którego całkowicie polubiłam jest Sagan. Każdy inny ma swoje plusy i minusy.
Jak na autorkę, książka jest słaba. Wcale nie pasuje mi ona do Hoover. Wiele wydarzeń jest niemożliwych. Oczywiście jest możliwe, że nagromadzi się wiele negatywnych wydarzeń w życiu człowieka, ale te które opisuje autorka są nierealne. W historii o której opowiada nie powinny pojawiać się nierealne wydarzenia. Książka podejmuje poważny temat, który aby był wzięty na poważnie, nie powinien być mieszany z niemożliwymi wydarzeniami. Sam problem jest dobrze opisany, jednak nie pasuje mi tutaj ten nie-realizm. Podczas czytania książki, chciało mi się śmiać gdy czytałam te dziwactwa, a jednak przy tak poważnej tematyce czytelnik nie powinien być rozbawiony.
Nie mówię, że książka ta jest całkowicie zła, ponieważ czytało mi się ją miło i szybko jednak nie należy ona do najlepszych książek tej autorki.
Q: Jaka jest wasza najmniej lubiana książka Hoover? 🤔
Moja to zdecydowanie Without Merit.
.
.
.

3 thoughts on “[ Kilka słów o ] Merit to dziewczyna, która mieszka wraz ze swoim ojcem, jego …

Comments are closed.