Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„” Książę Alfie wraca do swojego królestwa, gdzie ma zająć tron…

2 min read

„”
Książę Alfie wraca do swojego królestwa, gdzie ma zająć tron. Bohater nie czuje się jednak gotowy, to nie on miał przejąć władzę tylko jego brat, Dez, który zmarł. Alfie chce za pomocą czarnej magii sprowadzić go z powrotem na ten świat. Finn to złodziejka, która potrafi zmieniać swoją postać, przemieszcza się z miejsca na miejsce i ucieka przed swoją przyszłością. Głównych bohaterów połączy jeden cel – uratowanie świata przed ciemnością.

Autorka wykreowała żywy i wielobarwny świat pełen magii. Każdy z bohaterów posiada propio, które ma inne umiejętności. Finn jest jak kameleon, potrafi zmieniać siebie i innych, natomiast Alfie widzi magię za pomocą barw i potrafi je modyfikować.
Książka jest przepełniona również kulturą latynoską, dzięki czemu czytelnik może ją bardziej poznać. W książkach rzadko się z nią spotykamy.
Historia już od pierwszych stron trzyma czytelnika w napięciu. Przez całą książkę mamy sceny walki, ale również dialogi wywołujące śmiech.
Wielkim plusem jest kreacja bohaterów. Alfie jest księciem, który nie chce przejąć tronu, ma wątpliwości, nie czuje się odpowiedni, ponieważ jest „księciem bez przyszłości”. Dla swojej rodziny zrobi wszystko, uwolni nawet złą magię. Finn jest buntowniczką, walczy o swoje, jednak brak jej pewności siebie, dlatego przybiera postać innych ludzi.
Relacja głównych bohaterów jest bardzo naturalna. Poznają się podczas nielegalnej rozgrywki, a później znów w pałacu, kiedy Finn ma za zadanie ukraść pelerynę niewidkę. Na początku każdy kieruje się swoimi celami, jednak w czasem zaczynają troszczyć się o siebie nawzajem. Zimne serce Finn mięknie przy Alfiem.
Niektóre wątki w książce nie są jeszcze niedomknięte, dlatego z niecierpliwością czekam na kolejną część. Książka spodoba się każdemu fanowi fantastyki.
.
.
.