Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ́́” Książka która już od samego początku trzyma…

2 min read

„ ́́”

Książka która już od samego początku trzyma w napięciu i zaskakuje swoich czytelników. Holly Black udało się stworzyć kolejną cudowną historię w świecie elfów którą pokochacie!

Książka opowiada historię dwójki młodego rodzeństwa: Hazel i Ben’a. Hazel to wojowniczka. Jest nieustraszona i zawsze walczy o swoich bliskich. Ben nie posiada żadnych walecznych umiejętności, jednak kiedy był dzieckiem pewna elfka podarowała mu talent muzyczny. Rodzeństwo jest ze sobą bardzo zżyte ale mimo to mają przed sobą tajemnice, które zaważą o losie miasteczka Fairfold.

Historia jest wciągająca od pierwszej strony. Jest pełna akcji, ciągle dzieje się coś nowego i zaskakującego. Nawet jeśli przez parę stron nie mamy akcji to dostajemy informacje, które zaskakują czytelnika. Przez te 300 stron czytelnik nie potrafi się od tej książki oderwać.

Black wykreowała cudownych bohaterów. Każdy z nich jest na swój sposób charakterystyczny i ma swoją własną historię. Poznajemy ich bardzo dobrze, przez co się do nich przywiązujemy. Od pierwszego momentu zakochałam się w Jack’u, który spodoba się każdemu czytelnikowi.

Hazel zmienia się na łamach powieści. Na początku lubiła imprezować i całować przypadkowych chłopaków a pod koniec jest już bardziej ułożona, waleczna a nawet stabilna emocjonalnie. Hazel jest główną bohaterką, która nie irytuje czytelnika. Dopingujemy jej w jej zmaganiach i przemianie.

Akcja toczy się głównie w świecie żywych jednak czasami udajemy się do krainy elfów. Autorka znów opisała ich ich świat pięknie. Świat w tej książce jest o wiele bardziej rozbudowanych i wykreowany niż w Okrutnym Księciu.

Jest to kolejna książka spod pióra Black, którą pokochałam i nie potrafię się nacieszyć tą historią. Uwielbiam świat elfów. 💚💙
.
.
.