Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Lubicie czytać książki młodzieżowe, gdzie poruszane są trudne tematy jak np. ras…

1 min read

Lubicie czytać książki młodzieżowe, gdzie poruszane są trudne tematy jak np. rasizm? 🙈

„ ”

Laura Kneidl zachwyca swoim stylem pisania oraz pomysłowością.

Tym razem głównymi bohaterami są Cassie oraz Auri, których poznaliśmy już w pierwszej części. Są to przyjaciele, którzy są stworzeni do bycia razem jako para. Obydwoje chcą tego samego, jednak nie chcą zepsuć tego co już między nimi jest. Boją się porażki i utraty drogocennej przyjaźni.

Duży wpływ na ich decyzję ma również środowisko. Drobna, cicha i o jasnej karnacji dziewczyna oraz czarnoskóry piłkarz to niecodzienne połączenie. Zwykle spotykają się z dziwnymi spojrzeniami i zaczepkami, chodź są tylko przyjaciółmi. A co to by to dopiero było, gdyby byli razem.

Bardzo wielką wagę ma tutaj również rasizm, dyskryminacja oraz nieśmiałość. Nasz główny bohater jest czarnoskóry, przez co spotyka się z wieloma przykrymi sytuacjami nawet od dorosłych osób i policjantów. Cassie natomiast jest bardzo nieśmiałą osobą, która próbuje przełamywać swój strach aby wyjść do ludzi i spróbować studenckiego życia.

Z szczerym serduszkiem mogę wam polecić książkę! Historia jest bardzo wciągając i jeszcze lepsza niż jej poprzednia cześć. Podczas czytania identyfikowałam się z główną bohaterką i przez to zakochałam się w niej jeszcze bardziej! ❤️
.
.
.

1 thought on “Lubicie czytać książki młodzieżowe, gdzie poruszane są trudne tematy jak np. ras…

Comments are closed.