Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Lubicie retellingi? Bo ja uwielbiam „ ” Zaczyna i B…

1 min read

Lubicie retellingi? Bo ja uwielbiam 💕✨

„ ”

Zaczyna i Bestia to oczywiście retelling Pięknej i Besti. Po raz kolejny wkraczamy w świat fanów Starfield, jednak tym razem poznajemy życie Rosie i Vance’a. Rosie to zwykła dziewczyna, której niedawno zmarła matka i próbuje dostać się na studia, jednak nie potrafi napisać swojego podania. Vance natomiast ukrywa się przed blaskiem reflektorów po ostatnim wydarzeniu, które zrujnowało jego już zły wizerunek.

Jest to lekka i przyjemne historia, idealna na upalny czas wakacyjny! Przygody bohaterów wciągają czytelnika od samego początku. Lekki język, przyjemna fabuła i dobrze wykreowani bohaterowie powodują, że książkę można pochłonąć w jeden wieczór.

Podczas czytania nieraz parsknęłam śmiechem a większość scen jest wiarygodna. Czytelnik potrafi uwierzyć, że między dwójką bohaterów może rozwinąć się pewne uczucie.

Dużym plusem jest również przyjaźń Rosie, Quinn i Annie. Przyjaciele potrafią porozumieć się bez słów, wspierają się wzajemnie i zawsze znajdą dla siebie czas. Potrafią zrezygnować ze swoich planów, gdy tylko druga osoba jest w złym stanie.

Ważny jest tutaj również wątek LGBT. Autorka wprowadza do książki bohaterów niebinarnych oraz biseksualnych. Wątki są tak jak we wcześniejszych częściach doborze wprowadzone i rozwinięte.
.
.
.

6 thoughts on “Lubicie retellingi? Bo ja uwielbiam „ ” Zaczyna i B…

Comments are closed.