Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Lubicie tańczyć? „́ ” „Mój balet” to idealna książka dl…

2 min read

Lubicie tańczyć? 🥰

„́ ”

„Mój balet” to idealna książka dla miłośnika baletu ale również osoby, która nigdy nie interesowała się tym tematem a chciałaby się coś o tym tańcu dowiedzieć.

Autorki w przejrzysty i jasny sposób pokazują drogę tancerki baletu od samego początku aż do teraźniejszości. Książka nie owija w bawełnę, pokazuje rzeczywistość, wyjawia niektóre sekrety a również zaprzecza stereotypom jak np. rywalizacja i dieta.

Droga baletnicy jest bardzo ciężka, pełna wyrzeczeń i tylko nielicznym udaje się dojść aż do końca. Tancerka spędza większość swojego czasu na sali tanecznej, przez co nie ma tyle wolnego czasu co jej rówieśnicy. Jeśli jednak balet jest tym, co sprawia jej przyjemność to czuje satysfakcję, że się spełnia. Mimo, że nie ma aż tyle czasu, to zawsze potrafi zagospodarować swój czas dla przyjemnych rzeczy, jak np. wypad do kina.

Książka porusza wiele kwestii, takich jak szkoła, teatr, życie codzienne, podstawowe kroki ale również historię baletu, krótki opis najbardziej znanym baletów i wiele innych!

Ta książka otworzy wam oczy na tą ciężką karierę. Ponieważ to, że ktoś dostał się do szkoły baletowej a nawet ją ukończył, nie świadczy o tym, że będzie tańczył na scenie. Balet to nie tylko talent ale również ciężka i regularna praca.
.
.
.