Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ” Marianne to dziewczyna pochodząca z bogatej rodziny,…

2 min read

„ ”
Marianne to dziewczyna pochodząca z bogatej rodziny, mająca same dobre oceny, jednak bardzo zamknięta w sobie i nieśmiała. Dziewczyna nie ma żadnych przyjaciół, z nikim nie rozmawia w szkole.
Connell to popularny chłopak ze szkoły, którego matka pracuje w domu Marianne. Chłopak zawsze przyjeżdża po swoja matkę, aby odebrać ją z pracy i właśnie tak zaczyna się historia znajomości młodych bohaterów. Connell chce aby ich znajomość pozostała tajemnicą, nie chce aby koś ze szkoły dowiedział się, że spotyka się z dziwną Marianne.
Książka obrazuje wiele lat znajomości Marianne i Cornnell. Przez ten czas są razem, są przyjaciółmi i nieznajomymi. Ich status znajomości zmienia się co parę miesięcy, jednak zawsze odnajdują drogę do siebie.
Marianne ma za sobą traumy, tragiczną sytuację rodzinną i przez to uważa, że jest dziwna. Dziewczyna nie wie jak poprawnie zachowywać się wśród ludzi i każdy jej związek jest oparty na krzywdzie. Dziewczyna lubi ból i bycie podporządkowaną partnerowi.
Prze książkę, główni bohaterowie się zmieniają. W liceum głowni bohaterowie znajdowali się w tym samym miejscu, obydwoje zranieni, szukający miłości. Z czasem dziewczyna stwierdza, że oddala się coraz bardziej od normalności, jest kimś, kim się brzydzi. Czuje się zła i zepsuta, nie widzi szansy aby siebie uleczyć.
Connell również popada w depresję, jednak przy niej czuje się lepiej. Lubi dominować, mieć władzę a ona mu na to pozwala.

Normalni ludzie to historia miłosna nastolatków oraz młodych dorosłych. Książka pokazuje, jak trudne są relacje między dwójką osób. Brak zaufania, nieśmiałość, traumy, trudne doświadczenia powodują, że człowiek nie potrafi utrzymać zdrowego i szczęśliwego związku. Związek młodych ludzi gdzie nie ma porozumienia, zaufania, a jedna osoba góruje nad drugą jest skazany na niepowodzenie. .
.
.

3 thoughts on “„ ” Marianne to dziewczyna pochodząca z bogatej rodziny,…

Comments are closed.