Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ” Mia Lang to niczym niewyróżniająca się osi…

2 min read

„ ”
Mia Lang to niczym niewyróżniająca się osiemnastoletnia dziewczyna. Nie przepada za imprezami, tłumem ludzi i byciem w centrum uwagi. Pewnego razu budzi się w zupełnie innym świecie. Okazuje się, że opuściła ona swój rodzinny Wrocław i przeniosła się do krainy Locus. Czy uda jej się powrócić? Czy z tą podróżą ma coś wspólnego naszyjnik, który dostała w dniu swoich urodzin?
Ta historia jest debiutancką książką autorki. I jestem pod wrażeniem tego, jak jej się udało wymyślić taki nowy i magiczny świat. Główna bohaterka jest postawiona przed wieloma próbami i trudnościami. Nie zna tego świata, wszystko jest dla niej nowe. Każdy z nowo poznanych osób potrafi walczyć, leczyć, szpiegować, spinać się po drzewach. A ona? Ona tak naprawdę nie potrafi nic.
W książce podobały mi się bardzo historie, które opowiadali bohaterzy o tym, jak właśnie ta kraina powstała. Dobrze, że autorka nie bombarduje nas od początku z nowymi informacjami tylko, że dzięki tym opowiastkom, poznajemy je stopniowo.
W książce występuje również wątek miłosny. Trochę jest on nie zrozumiały a trochę tak. Dla mnie samej wyszedł on trochę z niczego, jakby na siłę. Ale gekona bohaterka jest tak naprawdę jeszcze młodą dziewczyną, nastolatką, więc to, że jej się jakiś chłopak spodoba może dziać się szybko. Tak właśnie było tutaj. Jednak z czasem zaczęłam lubić relację między tą dwójką bohaterów i kibicowałam im aż do końca książki.
Końcówka wskazuje na to, że będzie następna cześć. Mam nadzieje, że już niedługo bo historia zakończyła się tak, że chce się z niecierpliwością wiedzieć co dalej. .
.
.