Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„́ ” Po zakończeniu w „Złym królu”nie mogłam doczekać si…

2 min read

„́ ”

Po zakończeniu w „Złym królu”nie mogłam doczekać się kolejnej, ostatniej już części. Holly Black stworzyła coś pięknego. Po dwóch częściach nie wiedziałam, że można pokochać ten świat, tych bohaterów i tą historię jeszcze bardziej, ale tak się właśnie stało.
Od pierwszych stron autorka bombarduje nas informacjami, tajemnicami i wydarzeniami. Czytelnik nie ma nawet chwili odetchnąć, ponieważ co chwilę dzieje się coś ciekawego.
Jude jest w tej części bardziej dojrzalsza, niż w poprzednich, Podejmuje racjonalne decyzje dla dobrach wszystkich a nie tylko dla siebie. Nie tylko Jude, ale również Cardian zmienił się w przeciągu tych części. Wyrósł na godnego króla, nie bojącego się swoich przeciwników.
Jude powraca do świata elfów mimo, że jest na wygnaniu, aby uratować swoją siostrę bliźniaczkę. Bohaterka ma wykonać tylko swoje zadanie i wrócić do świata żywych. Jak już jednak wiemy, Jude jest uparta i waleczna. Postanawia nie wracać i zawalczyć o swoją krainę, w końcu jest jej królową.
Zachowanie Cardiana w poprzedniej części było karygodne, jednak gdy w książce dochodzi do jego wyjaśnienia, kwestia wygnania okazuje się z jego strony bardzo przebiegłym planem. To było wspaniałe zagranie.
W tej części mamy bardzo wiele intryg, bitew, narad co powoduje, że nie można się od tej książki oderwać. Czytało się ją bardzo przyjemnie i z bardzo wielką ciekawością.
Uwielbiam duet Jude i Cardiana, od pierwszej części kibicowałam tym bohaterom, dlatego jestem bardzo szczęśliwa z takiego zakończania.
W kwestii zakończenia jest wiele zwolenników i przeciwników, ale ja uważam, że lepszego zakończenia autorka nie mogła wymyślić. Kraina elfów wybrała swojego prawowitego króla przez krew, a przez to jego władza została przez wszystkich przyjęta.
Magiczny świat jaki wykreowała Holly należy do moich ulubionych. A postacie tej serii już na zawsze zostaną w mojej pamięci.
.
.
.

1 thought on “„́ ” Po zakończeniu w „Złym królu”nie mogłam doczekać si…

Comments are closed.