Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„&” Powieść, która wstrząśnie emocjonalnie czytelnikiem i na…

2 min read

„&”
Powieść, która wstrząśnie emocjonalnie czytelnikiem i na długo pozostanie w jego pamięci.
Głównych bohaterów poznajemy gdy są nastolatkami. Eleanor to introwertyczka i mól książkowy. Woli spędzać czas sama, z książką bądź bliską jej rodziną. Grey to popularny chłopak, przez wszystkich lubiany, który na początku nie zwraca uwagi na główną bohaterkę. Znany motyw, prawda? Jednak historia jest całkowicie inna niż wszystkie jakie czytałam. Jest nieprzewidywalna.
Bohaterowie spotykają się po wielu latach. Ich życie bardzo się zmieniło. W młodości to właśnie Grey był ostoją i pomocą, to do niego Ellie uciekała aby chodź na chwilę zapomnieć o smutnej rzeczywistości. Teraz, kiedy bohaterka jest już stabilna emocjonalnie, musi pomóc wrócić Greyowi na właściwą drogę.
Książka jest przepełniona przeróżnymi emocjami: od płaczu aż po radość. Cieszymy się i smucimy razem z bohaterami. Wykreowane postacie są tak realistyczne, że nie trudno ich polubić i się z nimi utożsamić.
Książka porusza również wiele ważnych i trudnych tematów. Pokazuje, że rodzina jest dla człowieka bardzo ważna. Powinna być ostoją. Eleanor ma bardzo dobre relacje ze swoimi rodzicami. Potrafi z nimi porozmawiać o wszystkim, są dla niej jak przyjaciele. Wszystko to zmienia się pod wpływem jednego wydarzenia. Ona się jednak nie poddaje. Walczy o rodzinę do samego końca. Nie tylko dla siebie ale i dla Greysona.
Autorka mówi nam również, że nie warto się spieszyć. Wszystko da się osiągnąć małymi kroczkami, nie trzeba od razu przenosić gór. Czasami trzema poczekać aż przyjdzie odpowiedni czas.
Pióro autorki jest bardzo przyjemne i lekkie. Już po pierwszym rozdziale wiedziałam, że będzie to książka, która zawładnie moim sercem. Nie myliłam się!
Polecam wam tę książkę, ponieważ to mądra i wartościowa historia z którą warto się zapoznać.
.
.
.

2 thoughts on “„&” Powieść, która wstrząśnie emocjonalnie czytelnikiem i na…

Comments are closed.