Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Recenzja „List, która zmieniła moje życie” Georgia i Amy to siostry, które mają…

2 min read

Recenzja „List, która zmieniła moje życie”

Georgia i Amy to siostry, które mają ze sobą wspaniały kontakt. Spędzają ze sobą wiele czasu i zawsze się wspierają mimo, że bardzo się różnią. Amy uwielbia ruch i korzysta z każdej chwili swojego życia a Georgia tylko wegetuje z dnia na dzień. Wszystko się zmienia, kiedy po diagnozie Amy postanawia stworzyć dla Georgi listę rzeczy, które Amy chciała zrobić przed swoją trzydziestką, ale z powodu choroby nie da rady. Te zadania są jednak trudne i powodują, że bohaterka musi wyjść ze swojej strefy komfortu.

Książka jest przepełniona humorem. Od samego początku aż do końca. Śmieszne zachowanie, myślenie bohaterki oraz dialogi mogą spowodować śmiech czytelnika. Dla mnie tych zabawnych scen było za dużo. W pewnych momentach autorka przesadziła i miałam przesyt. Ale to może też dlatego, że nie przepadam aż tak bardzo za komediami. Jest wiele scen, które powodowały we mnie śmiech.
W książce jest pięknie pokazana relacja siostrzana. Bohaterki wspierają się wzajemnie, napędzają do działania. Nie jest ona oczywiście idealna. Zdarzają się kłótnie, ale to powoduje, że jest realna.
Niektóre komiczne sceny powodowały, że traciły one na rzeczywistości. Wiem, że jest to komedia, ale żeby aż tyle nieprawdopodobnych i komicznych rzeczy działo się pod rząd?
Pióro autorki jest bardzo proste, przez co płynie się przez książkę. Czyta się ją szybko łatwo.

Jest dużo elementów, które podobały mi się w tej książce. Relacja miłosna bohaterki również jest zabawna ale realistyczna, a uczucie rozwija się powoli. Cała organizacja biegu charytatywnego również mi się podobała. Autorka spróbowała połączyć tutaj zabawę z poważnym tematem. Udało jej się, ale mogłaby postarać się bardziej przybliżyć temat choroby. .
.
.