Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

• Recenzja „Nellie Wtajemniczenie” • Nellie to zwykła, nieśmiała dziewczyna. Ni…

2 min read

• Recenzja „Nellie Wtajemniczenie” •

Nellie to zwykła, nieśmiała dziewczyna. Nie lubi stać w świetle reflektorów. Pewnego wieczoru trafia w nią piorun a ona budzi się w zupełnie innym miejscu. Nie poznaje tego otoczenia, a jej komórka jak na złość nie chce złapać zasięgu. Wokół niej jest pełno ludzi w dziwnych, staromodnych strojach. Gdy przyjeżdża policja aby ją złapać, ratuje ją pewniej chłopak na motocyklu. Zawozi ją do ula, gdzie poznaje więcej ludzi przeniesionych z innego świata do tego. Nellie dostaje nagle nową osobowości: nazwisko, rodzinę, ukończone szkoły. Musi nauczyć się zasad nowego świata, które nie są łatwe. Ma na to mało czasu, gdyż Bal Kwiatów u Króla już za pare dni.

Jest to dobra i przyjemna książka dla młodych czytelników i osób które zaczynają fantastykę.
Bardzo podobały mi się w tej książce wątki edukacyjne, ponieważ mamy tutaj wiele informacji o fizyce kwantowej, czasoprzestrzeni oraz historii. Teorie oraz zagadnienia z tych dziedzin są jednak czytelnikowi w przejrzysty sposób wytłumaczone, więc bez problemu idzie się w tym połapać. Dzięki tej książce czuje się troszku mądrzejsza! 😂
Na początku zdarzało się pare wyrażeń językowych, które wcale mi nie pasowały, lecz z biegiem czasu to się poprawiło. Jakby autorka się polepszała.
Im byłam dalej tym bardziej się wciągałam i chciałam wiedzieć co będzie dalej.
Wątek miłosny naszej głównej bohaterki był ciekawy i nie wymuszony. Można sobie wyobrazić, że tak mogło wydarzyć się naprawdę, jednak później akcja między dwójką tych bohaterów za szybko się rozwinęła. Dałabym im więcej czasu. Z tego powodu końcówka książki związana z ich uczuciem mi się nie spodobała.
Książka przypadła mi do gustu, jednak oczekiwałabym jeszcze czegoś aby mnie zachwycić. Po ostatnich wydarzeniach wiem, że chce przeczytać drugą część! ✨
.
.
.