Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

•Recenzja Save Us• James i Ruby to osoby pochodzące z dwóch różnych światów. Rub…

2 min read

•Recenzja Save Us•
James i Ruby to osoby pochodzące z dwóch różnych światów. Ruby to dziewczyna, która ma każdą minutę swojego życia zaplanowaną. Ma wyraźny cel: dostać się do Oxfordu i tylko to się liczy. Nie stara się o przyjaciół, chłopaka, imprezy, życie towarzystwie. Jest cichą myszką, nie chce aby przez jej życie licealne ktoś ją zauważył. Wszystko zmienia się gdy przez przypadek wchodzi do pokoju swojego nauczyciela w nieodpowiednim momencie.
James pochodzi z bogatej rodziny. Ma wszystko czego chłopak w tym wieku potrzebuje: sławę, pieniądze, przyjaciół, imprezy, dziewczyny. Z zewnątrz wydaje się, że ma wszystko i powinien być z tego zadowolony. Co jeśli jednak dziedzic firmy wcale nie chce wyznaczonej dla siebie drogi życia?
Już od pierwszej strony wiedziałam, że ta seria mi się spodoba. Ruby przypominała mi trochę mnie, więc łatwo było mi się z nią zidentyfikować. Pierwsza część była głównie o rozwijających się relacjach między głównych bohaterach. Bardzo podobało mi się też sposób jak autorka rozwijała to uczucie. Nie byka to miłość z pierwszego wejrzenia, ale również nie miłość stworzona na siłę. Bohaterowie mieli przez wszystkie część swoje własne charaktery. Nie byli niejacy. Ruby była bardzo silną dziewczyną, która wie czego chce i walczy i swoją rodzinę, przyjaciół i miłość. Jest to jedna z moich ulubionych żeńskich bohaterek, a ich mam naprawdę mało. W kolejnych częściach obserwujemy wydarzenia z perspektyw nie tylko tych dwóch bohaterów ale również ze strony ich przyjaciół i rodziny. Nie tylko ich życie jest opisywane ale również problemy i emocje ich bliskich.
Są tutaj również poruszane tematy straty i żałoby, pozycji socjalnych, problemy rodzinne. Nie jest to więc prosta książka o miłości. Daje wiele do myślenia o swoim zachowaniu i zachowaniu swoich bliskich. Ma pouczając lekcje oraz wspaniałych bohaterów, które zdecydowanie przypadną wszystkim do serduszka. Tej historii nigdy się nie zapomni, i chętnie wrócę do niej jeszcze raz.
.
.
.