Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

•Recenzja Szepty gwiazd • Książka opowiada o życiu wielu dorosłych osób, które s…

2 min read

•Recenzja Szepty gwiazd •
Książka opowiada o życiu wielu dorosłych osób, które są ze sobą w pewien sposób powiązane, a przynajmniej znają się z widzenia. Agata rozstała się z mężem. Jacek znalazł już nową miłość – Joasię. Grażyna zajmująca się domem i zaczyna pisać swoją pracę na studia. Witek i Jagoda spodziewają się dziecka, które może być chore.
Po okładce wydaje się, że książka ta będzie przepełniona atmosferą świąt, jednak ja jej nie czułam. Dopiero pod koniec, gdy już była odpisywana Wigilia poczułam, że mamy doczynienia z Bożym Narodzeniem. W książce są wspomniane prezenty, śnieg, choinki jednak nie jest to aż tak świąteczne jak oczekiwałam ale może to i dobrze. Książka opowiada o losach dorosłych osób, więc oni też inaczej patrzą na otaczający ich świat niż dzieci bądź nastolatkowie, które się tymi świetami zachwycają. Każdy z bohaterów ma swój własny problem z którym próbuje sobie radzić. Jest indywiduum, jeden przeciwko innym. Każdy skrywa tajemnice, sekrety które mogłyby zniszczyć jego życie.
Bardzo podobał mi się pomysł autorki, która dała swoim bohaterom słowo głosu. Każdy miał swoją chwilę aby wypowiedzieć się na temat opisywanych w książce wydarzeniach. To było coś z czym się jeszcze nigdy nie spotkałam.
Książka ta jest też dobrą odskocznią od lekkich, nastoletnich książek. Moim zdaniem nie jest to też książka dla młodszych czytelników, ponieważ niesie ze sobą wiele trudnych i ważnych problemów, które mogą zostać źle zrozumiane.
Styl autorki i jej pióro jest bardzo przyjemne. Szybko i łatwo czytało mi się tą książkę, mimo, że w niektórych momentach nawoływała do zastanowienia się nad wyborami bohaterów.
Jest to książka osadzona w polskich realiach i pierwszy raz mi to nie przeszkadzało. Fajne było poczytać o czymś co znam a już zdecydowanie bardzo podobały mi się rytuały wigilijne. To jak się świętuje Boże Narodzenie w naszym kraju zostało tutaj dobrze ukazane.
.
.
.