Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„ ” W dniu swoich 28. urodzin Ava dowiaduje się o wznowi…

2 min read

„ ”
W dniu swoich 28. urodzin Ava dowiaduje się o wznowie raka. W domu rodzinnym czekają znajomi i rodzina aby razem z nią świętować. Jak ma przekazać im tą informację? Dziewczyna marzyła o podróży wokół świata, jednak teraz musi z niej zrezygnować, ponieważ nowotwór jest nieuleczalny. Jej jedynym marzeniem jest ślub. Przed śmiercią, dziewczyna chce wziąć ślub. Sama.
Ta historia jest bardzo wstrząsająca i emocjonująca. Przechodzimy z bohaterką przez jej szczęśliwe ale również trudne chwile w chorobie. Dziewczyna jest optymistką, stara się wykorzystać ostatnie dni jakie jej zostały, ale im bliżej końca tym bardziej się załamuje. Podczas czytania spadanie nie jedna łza.
Bardzo spodobał mi się pomysł z ślubem. Dziewczyna nie chce żadnego pogrzebu, gdzie jej bliscy będą się smucić a ona nie będzie brała udziału. Chce zorganizować ślub, jako upamiętnienie jej życia. To jej pożegnanie z wszystkimi.
O tym wydarzeniu dowiaduje się magazyn, który zaczyna z nią współpracować. Opisuje jej ostatnie dni oraz przygotowania do ślubu. Ava ma również sesje zdjęciową, gdzie poznaje przystojnego James’a. Bohaterowie zaczynają spędzać ze sobą więcej czasu, aż rodzi się między nimi uczucie. Bohaterka jest załamana, że ma tak mało czasu obok mężczyzny. Nie chce złamać mu serca, nie chce się angażować, ale nie potrafi uśpić swoich emocji.
Książka jest bardzo pouczająca. Bohaterka pokazuje nam, że nawet w tych najgorszych chwilach da się znaleźć coś pozytywnego. Nawołuje nas do korzystania z życia, nie zamartwiania się błahymi rzeczami oraz spędzania czasu z najbliższymi. Powinniśmy wykorzystać dany nam czas jak najlepiej, cieszyć się z tych małych rzeczy. Mamy odpuścić, nie żyć ciągle w pędzie, tylko przyjrzeć się zachodowi słońca, kwiatom. To sprawi, że poczujemy się szczęśliwsi i spokojniejsi.
„Zwolnij. Zachowaj równowagę. Żyj”
.
.

1 thought on “„ ” W dniu swoich 28. urodzin Ava dowiaduje się o wznowi…

Comments are closed.