Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

„” „Wrona” przeniesie was do świata pełnego pełnego nierówności sp…

2 min read

„” „Wrona” przeniesie was do świata pełnego pełnego nierówności społecznego i braku sprawiedliwości.

Główna bohaterka – Fe – należy do kasty Wron, czyli do jednej z najgorszych. Ich zadaniem jest odpowiadanie na wezwania, palenie ofiar zarazy oraz, kiedy jest to konieczne, udzielenie litości poprzez poderżnięcie gardła. Podczas kolejnego zadania okazuje się, że muszą spalić księcia Jasimira oraz jego strażnika Tavina. Okazuje się jednak, że obydwoje żyją i wciągają ich w niebezpieczne zadanie, które ma ocalić ich świat oraz polepszyć pozycje społeczną wron.
Świat wykreowany przez autorkę jest dokładnie dopracowany. Przekazała nam wszystkie ważne informacje i reguły jakimi świat się kieruje, a jednak czytelnik nie czuł się anie przytłoczony ani znudzony, ponieważ akcji w tej książce nie brakuje.

Każdy z bohaterów jest na swój sposób charakterystyczny. Główna bohaterka to silna i waleczna kobieta. Nie daje wejść sobie na głowę, nie poddaje się, nawet kiedy wszystko nie idzie po jej myśli. Nawet w najcięższej sytuacji potrafi zachować zimną krew i trzeźwy umysł. To bohaterka z której powinnismy brać przykład.

Z książki tej wyniesiemy ważnych wartości jak: odwaga, wierność, wiara, rodzina i solidarność.
Książka pokazuje jak bardzo kasta Wron jest przez inne kasty źle traktowana. Czytelnicy jednak poznają członków tej kasty od wewnątrz i widzą, że są oni źle odbierani. Członkowie tej kasty robią naprawdę bardzo ciężką pracę a wszyscy tak na prawdę nimi gardzą.
Książka daje czytelnikowi do myślenia, intryguje, wciąga w pełne akcji wydarzenia. Jeśli jesteście fanami fantastyki sięgnijcie po tą książkę. Nie zawiedziecie się! .
.
.