Best Book Reviews of 2020 | Book News and Reviews | leiasdelights.com

Looking for good books to read? The latest best-sellers and book reviews from all of the world.

Z czym kojarzą wam się święta? „ ̷ ̇́” Mam miesza…

2 min read

Z czym kojarzą wam się święta? ❄️

„ ̷ ̇́”

Mam mieszane uczucia co do tej książki. Zapowiadała się świetnie i mam kilka dobrych wątków, jednak ten główny nie został dobrze rozpracowany. Ale zacznijmy od początku.

Książka opowiada historię Oliwii oraz Olivera, która odbywa się przez piękny i zimowy grudzień. Oliwia nie miała łatwo w życiu. Ich matka zostawiła ich jak była mała, ojciec popadł w alkoholizm a ona musiała zająć się młodszą siostrą. U swojej boku ma już od roku swojego chłopaka Olivera.

Grudzień, zima i święta to mój ulubiony czas w roku, więc atmosfera w tej książce bardzo mi się podobała. Było można się wczuć i poczuć już ten zimowy czas.

Najbardziej w tej książce spodobały mi się dwa wątki. Pierwszy z nich to problem alkoholizmu. To nie będzie spojler, jeśli napiszę, że jej ojciec już nie pije i stara się jak może wrócić do normalnego trybu życia. Wątek ten był bardzo realistyczny i wywołał we mnie wiele emocji. Jest to bardzo ważny temat i cieszę się, że autorka go tutaj tak dobrze poruszyła. Drugim wątkiem jest miłość głównej bohaterki do jej psa. Widać, że jest ona z nią bardzo związana. To było bardzo urocze.

Niestety główny wątek, którym jest relacja Oliwi i Olivera mnie nudziła i była nierealistyczna. Były momenty, które są słodkie ale ja w tej historii widziałam tylko bezpretensjonalne wąty do Olivera. Dziewczyna wierzy każdemu tylko nie jemu. I na tym ma polegać związek?

Nie była to całkiem zła książka, ponieważ te dwa wątki były przez autorkę naprawdę dobrze poprowadzone. Reszta niestety nie za bardzo.
.
.
.